Nieuwe tijdelijke invulling voormalig ABN-AMRO gebouw in Purmerend

PURMEREND - Er is een nieuwe, tijdelijke invulling gevonden voor het voormalig ABN-AMRO gebouw aan de Kalversteeg in de binnenstad. Er is gezocht naar een concept dat goed past bij de visie van de binnenstad. In het gebouw komt ‘The Mudita’. Een jong en creatief bureau dat zich richt op talentontwikkeling van jongeren, met focus op de sectoren mode, muziek en contentcreatie.
De afgelopen maanden was er op de begane grond een initiatief gevestigd vanuit sport en cultuur om hun activiteiten en ledenwerving te promoten. Daarnaast zat er tot 7 augustus een vintagewinkel op de begane grond.
Tijdelijke invulling
In 2022 kocht de gemeente het voormalige ABN-AMRO gebouw. De aankoop zorgt ervoor dat de gemeente meer regie kan voeren op toekomstige maatschappelijke voorzieningen die passen in het programma Binnenstad. Op dit moment wordt er gewerkt aan een permanente invulling. Naar verwachting duurt dit nog 1 a 2 jaar.
Tot die tijd wil de gemeente ook ruimte bieden voor plannen die aansluiten op het programma Binnenstad. De aanschaf van het pand is bedoeld om maatschappelijke ontwikkelingen een plek te geven en het bevorderen van ontmoeten. Met name voor de doelgroep jongeren. Door de tijdelijke komst van The Mudita wordt daar gehoor aan gegeven.
Creatief talent
The Mudita moet een ‘creatieve hub’ worden voor getalenteerde creatieve jongeren in Purmerend. Zij trekken nu vaak naar omliggende steden zoals Zaandam en Amsterdam, omdat zij geen plek hebben om hun vaardigheden te ontwikkelen. Om dat te voorkomen wordt het gebouw in de binnenstad gevuld met allerlei creatieve studio’s. Daarnaast komt er op de begane grond een concept store. De broedplaats dient zo ook als een platform voor jonge kunstenaars om hun werk tentoon te stellen en te verkopen.
Op dit moment zijn de oprichters van The Mudita druk bezig met de aankleding van het gebouw. De officiële opening staat gepland voor donderdag 12 oktober. De eerste creatieve jongeren hebben zich al gemeld, maar er zijn nog ruimtes beschikbaar.